Nasz Blog

Najciekawsze informacje z branży

Polisy bez gotówki i formalności. TubaPay to przyszłość branży ubezpieczeń?

Innowacje, cyfryzacja i informatyzacja – to naturalne procesy rządzące rynkiem wszelkich usług. To również mechanizmy, które od kilku lat silnie wpływają na branżę ubezpieczeń. Co nowego oferują agenci ubezpieczeniowi? Jak ich życie oraz życie ich klientów zmienia się dzięki TubaPay? Czy wdrażany system to przyszłość w ubezpieczeniach?

Polska nowoczesna, Polska mobilna

Dzisiaj tradycyjne formy płatności – nie tylko w wersji gotówkowej, ale również klasycznych przelewów – przechodzą do lamusa. Żyjemy szybko i nie lubimy marnować czasu na formalności. Oczekujemy raczej kilku kliknięć, szybkiego wpisania PIN-u albo przyłożenia karty do terminala, a nie żmudnego przepisywania numeru rachunku bankowego i szukania numeru polisy. Nie dziwią zatem statystyki, które mówią o tym, że w Polsce używa się aż 38,5 miliona kart płatniczych. To praktycznie tyle, ilu mieszkańców.

Nie szokuje również to, że większość Polaków nawet nie nosi w portfelu gotówki. Ta wszechobecna informatyzacja, cyfryzacja i dążenie do ułatwiania sobie życia, zauważalne są również w świecie ubezpieczeń. Najwięcej zarabiają ci, którzy oferują szybkie i sprawne „załatwienie sprawy”. Agenci ubezpieczeniowi czują się zatem zobowiązani do nieustannego rozwoju i usprawniania świadczonych usług. Posiadanie terminala płatniczego staje się więc powoli wymogiem, a nie przywilejem.

Nowy wymiar płatności

Informatycy i programiści nie ustają zatem w pracach nad nowymi, innowacyjnymi rozwiązaniami, które znalazłyby rozwiązanie w sektorze ubezpieczeń. Chodzi nie tylko o wygodę klientów, ale również o usprawnienie pracy samych agentów ubezpieczeniowych. Przez długi czas na rynku nie istniał system, który realnie wpłynąłby na jakość pracy agentów i zadowolenie klientów. Testowano różne systemy, które nie zdawały egzaminu.

Niedawno „do akcji” wkroczył jednak nowy „gracz” – TubaPay. To rozwiązanie stworzone specjalnie z myślą o agentach ubezpieczeniowych i dedykowane rozliczeniom płatności z tytułu zawartych umów ubezpieczeniowych. System ten ma na celu zapewnienie wygody zarówno klientom, towarzystwom ubezpieczeniowym, jak i agentom, a także usprawnienie żmudnego, spędzającego sen z powiek procesu rozliczeń. Czy to rozwiązanie się opłaca?

Korzyści dla agentów

W jaki sposób agenci ubezpieczeniowi mogą zyskać dzięki TubaPay? System pozwala na przyjęcie płatności za każde ubezpieczenie – niezależnie od rodzaju polisy. Wpłata następuje bezpośrednio do zintegrowanego towarzystwa ubezpieczeniowego albo na konto agenta. Dodatkowo TubaPay zapewnia mobilny terminal do wykorzystania w czasie wizyty klienta, a także pełny wgląd w listę transakcji oraz automatyczne raportowanie.

Dzięki temu rozliczenie płatności z ubezpieczycielami jest szybkie i bezproblemowe. Nowe rozwiązanie już funkcjonuje na rynku usług ubezpieczeniowych. Pochlebnie wypowiadają się o nim nie tylko sami agenci ubezpieczeniowi, ale przede wszystkim klienci oraz ubezpieczyciele. Czy TubaPay to przyszłość branży ubezpieczeń? Nie mamy co do tego żadnych wątpliwości.