Nasz Blog

Najciekawsze informacje z branży

5 sposobów na zwiększenie zysków agenta ubezpieczeniowego

Średnie zarobki w branży ubezpieczeniowej wynoszą obecnie około 2600 zł netto. Teoretycznie lepiej być agentem ubezpieczeniowym w większych miastach, gdzie prowizje od domkniętych sprzedaży są z reguły znacznie wyższe niż gdzie indziej. W praktyce, możliwość zwiększenia swoich zysków ma każdy agent ubezpieczeniowy – i to niezależnie od miejsca wykonywania pracy. 

Tajemnica tkwi w szybkiej reakcji na zmiany, które niesie ze sobą współczesny świat. Przykładu nie musimy szukać daleko. Polacy korzystają obecnie z ponad 40 milionów kart płatniczych[1]. Uwielbiają płatności bezgotówkowe i dokonują miliardów transakcji kartą rocznie. Istnieje zatem ogromna szansa, że z chęcią płaciliby kartą także za polisy, jednak taką opcję oferują – póki co – nieliczni agenci. Do tej grupy należą ci, którzy zaopatrzyli się już w terminal TubaPay.

Możesz do nich dołączyć >> Zamów swój terminal już dziś 

Jak korzystanie z terminala TubaPay przekłada się na wzrost skuteczności agenta ubezpieczeniowego? To proste.

#1 Oszczędzasz czas na rozliczeniach – możesz skupić się na sprzedaży

Agent ubezpieczeniowy miesięcznie traci nawet 2 dni na rozliczaniu i finalizowaniu transakcji. Ci, którzy zamówili terminal TubaPay kilka miesięcy temu, zdążyli już zatem zyskać tydzień lub więcej zaoszczędzonego czasu! Co ważne, zyskali nie tylko czas, ale i pieniądze. Możliwość przyjmowania zapłaty za polisę od razu eliminuje ryzyko rozmyślenia się klienta przed płatnością. Ubezpieczenie jest natychmiast zakupione, a agent dostaje swoje wynagrodzenie za zrealizowaną sprzedaż. Czysty zysk!

#2 Sprzedajesz jeszcze więcej!

To, co najbardziej liczy się w profesji agenta ubezpieczeniowego, to jak największa sprzedaż polis. Aby dużo sprzedawać, trzeba zachęcić jak największą liczbę klientów do skorzystania z usług. Z terminalem TubaPay zyskuje się kolejnego asa w rękawie – płatności kartą od razu, szybko, na miejscu. Klient nie musi już nosić gotówki albo pamiętać o wykonaniu przelewu w domu. Transakcja jest zamykana zaraz po podpisaniu umowy. Zawarcie umowy i płatność przebiegają w jednej chwili i w obecności agenta.  Klient nie ma okazji zapomnieć o płatności lub się rozmyślić i zrezygnować z transakcji.

Masz szansę zapewnić mu wygodną i sprawną realizację transakcji >> Zarejestruj się i zamów swój terminal 

Co więcej, mając kartę płatniczą, klient nie może powiedzieć, że nie ma wystarczającej ilości gotówki. Znika także problem zapominania o opłaceniu polisy przelewem w wyznaczonym terminie. Dodatkowo płatność kartą z terminalem nie generuje dla klienta dodatkowych kosztów związanych z autoryzacją przelewu i nie wymaga szukania bankomatu, by opłacić polisę gotówką. Dla agenta oznacza to wyższą sprzedaż i większe zyski.

#3 Teraz nie płacisz! Bo trwa promocja

TubaPay nawiązało współpracę z inicjatywą Polska Bezgotówkowa. Dzięki temu agenci mają szansę skorzystania z bardzo interesującej oferty. Umowa z Polską Bezgotówkową jest podpisywana na 3 lata. Opłata instalacyjna wynosi 0 złotych, a przez pierwszy rok abonament za terminal także jest równy 0 złotych. W okresie od 13. do 15. miesiąca trwania umowy opłaca się symboliczną złotówkę za abonament, a od 16. miesiąca – 40 złotych netto. Także prowizja za realizację jest korzystna – jeśli nie przekroczy się obrotu w wysokości 100 tys. złotych, to przez pierwszy rok płatności kartą Visa i Mastercard na konto własne agencji nie są objęte prowizją. Od 13. miesiąca prowizja wynosi 0,75%. Prowizja od płatności do zintegrowanych towarzystw ubezpieczeniowych jest zawsze zerowa – nie płacisz za transakcje, gdzie środki automatycznie trafią do Ubezpieczyciela

#4 Nie zostajesz w tyle!

TubaPay to innowacyjne rozwiązanie, które szturmem wdarło się na rynek ubezpieczeń. Wiele agentów już korzysta z systemu i cieszy się oszczędnością czasu i pieniędzy oraz lepszą ofertą w zakresie metod płatności dla klientów. TubaPay to terminal dla agenta ubezpieczeń. Jest lepszy od innych, ponieważ jest dedykowany agentowi, co przejawia się między innymi tym, że pozwala na wygodne opisywanie i raportowanie transakcji. Co więcej, transakcje z ubezpieczycielami zintegrowanymi (TubaPay integruje się obecnie z dziesięcioma dużymi markami – część z nich ogłoszono już na facebookowym  profilu) są za darmo i bez konieczności czasochłonnych rozliczeń i kosztu przelewu. Zatem agent nie płaci prowizji za transakcje na rzecz takich partnerów, jak np. Link4, Gothaer, Generali, Compensa, Proama… Inne terminale nie dają takich możliwości.

Jeśli przegapisz ten moment na wprowadzenie płatności kartą za ubezpieczenia, to stracisz wielu klientów, którzy zdecydują się kupić polisę u agenta, który będzie oferował wygodniejszą formę zapłaty.

#5 Działasz od razu!

Aplikacja i terminal już działają i można od ręki korzystać z nich zaraz po przejściu procesu rejestracji i weryfikacji oraz otrzymaniu urządzenia. Wszystkie partnerskie towarzystwa ubezpieczeniowe są dostępne dla agentów. Ponadto będą dodawane nowe towarzystwa i osoby, które zaopatrzyły się już w system, będą miały je do dyspozycji bez zbędnej zwłoki. Nie czekaj aż zostanie ogłoszone dodanie do aplikacji ulubionego przez ciebie towarzystwa ubezpieczeniowego – w tym czasie możesz już działać z TubaPay i zyskiwać nowych klientów. Pierwszy rok dostępnej dla Ciebie dotacji Polska Bezgotówkowa już minął. Czy warto czekać, aż minie kolejny?

Jeszcze dzisiaj zmień swoje płatności z TubaPay.

 

[1] https://www.cashless.pl/4828-Liczba-kart-platniczych-w-Polsce-II-kw-2018-r